Custom Your Design - REOM3959 – Ohmollydress
Custom Your Design - REOM3959
Color: Custom Order
Size: S
Find Your Perfect Size
Not sure about your size? We’ve got you covered.
Between sizes? Choose the larger size for a better fit.
Free custom size available for the perfect fit.
US UK EU Bust Waist Hips Hollow to Floor
0 4 32 31.5"/80cm 24.5"/62cm 34.75"/88cm 57"/144cm
2 6 34 32.5"/83cm 25.5"/65cm 35.75"/91cm 58"/147cm
4 8 36 33.5"/85cm 26.5"/67cm 36.75"/93cm 58"/147cm
6 10 38 34.5"/88cm 27.5"/70cm 37.75"/96cm 59"/150cm
8 12 40 35.5"/90cm 28.5"/72cm 38.75"/98cm 59"/150cm
10 14 42 36.5"/93cm 29.5"/75cm 39.75"/101cm 60"/152cm
12 16 44 38"/97cm 31"/79cm 41.25"/105cm 60"/152cm
14 18 46 39.5"/100cm 32.5"/83cm 42.75"/109cm 61"/155cm
16 20 48 41"/104cm 34"/86cm 44.25"/112cm 61"/155cm
How to Measure
  • Bust: Measure around the fullest part
  • Waist: Measure your natural waistline
  • Hips: Measure the fullest part of the hips
  • Hollow to Floor: Collarbone to floor (barefoot)
95% of customers find their perfect fit using our size guide.